Lista produktów marki Devold

Marka Devold to producent odzieży i bielizny termoaktywnej.

Firma Devold® of Norway została założona w 1853 roku, co czyni ją jedną z najstarszych na świecie firm z branży outdoorowej. Od początku istnienia czerpie doświadczenie z użytkowania produktów w najtrudniejszych warunkach. Pierwszymi odbiorcami odzieży byli głównie marynarze i rybacy, ale to okres wielkich eksploracji polarnych umożliwił szybki rozwój i odkrywanie zalet wełny owczej. W 1888 roku Fridtjof Nansen dokonał trawersu Grenlandii ubrany właśnie w odzież wełnianą Devold. W 1911 roku Roald Amundsen zdobył biegun południowy również ubrany przez Devolda.

W przeciągu niemal 160 lat istnienia firmy oczekiwania użytkowników znacznie wzrosły. Marka Devold nie zapomina o tradycji, mimo to stara się nieustannie rozwijać nowe technologie, dzięki czemu utrzymuje pozycję innowatora i eksperta w dziedzinie wełny merino. W siedzibie w Norwegii nieustannie opracowuje nowe sposoby wytwarzania materiałów, a także nowe wzory odzieży. W 2003 roku, jako jedna z pierwszych firm, wprowadziła technologię Total Easy Care®, która znacznie ułatwia dbanie o produkty wykonane z wełny.

Wszystkie działania prowadzące do stworzenia końcowego produktu najwyższej jakości realizuje w ramach spójnej koncepcji "Sheep to Shop". Polega ona na pełnej kontroli nad całym łańcuchem produkcyjnym. Wełna pozyskiwana jest bezpośrednio od wyselekcjonowanych, spełniających rygorystyczne wymogi dotyczące jakości i poszanowania środowiska farmerów z Australii i Nowej Zelandii w oparciu o długoterminowe kontrakty. Produkcja dzianiny i konfekcjonowanie produktów odbywa się natomiast na Litwie, gdzie posiadamy własną fabrykę, a wszystko zgodnie z maksymą "To us, quality is personal", ponad wszystko stawiającą jakość produktu.

Marka Devold zwraca szczególną uwagę na warunki w jakich hodowane są owce na farmach, z którymi współpracuje. Stanowczo sprzeciwia się stosowaniu tzw. mulesing, czyli wycinania wełny razem ze skórą w tylnej części ciała owcy. Mimo, że jest to metoda pozwalająca na uniknięcie pasożytów, odcinamy się od niej, ponieważ powoduje cierpienie zwierząt. Gwarantuje, że wełna jest pozyskiwana bez używania tej metody.

Obecnie produkty Devold cieszą się rosnącą popularnością wśród entuzjastów wszystkich form aktywnego spędzania czasu na całym świecie, a także używane są z powodzeniem w życiu codziennym. Użytkownicy wybierają markę Devold, ponieważ potrafi połączyć najwyższy komfort z funkcjonalnością i niezobowiązującym wzornictwem. Sięgają po nie również osoby pracujące w trudnych warunkach – strażacy, ratownicy, nurkowie, leśnicy, osoby pracujące na wysokościach. Ważnym czynnikiem determinującym ich wybór jest najwyższa możliwa jakość produktu i pewność, że nie zawiedzie w trudnej sytuacji. 

W tej kategorii jest 6 produktów

Pokazano 1-6 z 6 pozycji
998,00 zł

Męski komplet Devold Expedition

Męski komplet bielizny termoaktywnej Devold model Expedition.

Męski komplet bielizny termoaktywnej Devold model Expedition.