Koszyk 0 szt.  o wartości: 0,00 zł
Porady

Wybierasz się na dłuższą wyprawę rowerową ? A może masz w planie przejechać nową trasę rowerową Green Velo ? Jest to twoja pierwsza wyprawa ? Rower i sprzęt masz już gotowy , ale nie wiesz jakie ubrania zabrać ze sobą? Oto lista rzeczy które przydadzą Ci się podczas podróży :

Szczególnie polecamy odzież marki Brubeck , towarzyszyła naszemu koledze w 3 tygodniowej wyprawie dookoła Polski i spisała się znakomicie . 

Nie zapomnij również o codziennych ubraniach, gdyby naszła Cię ochota na dzień odpoczynku od roweru ;) 1.Poniżej przedstawimy kilka wskazówek , które pomogą Wam znaleźć odpowiednie buty.

-Najlepiej mierzyć buty po południu, ponieważ stopy - podobnie jak na wycieczce - z upływem dnia nieco puchną. W ten sposób można właściwie przymierzyć obuwie.

-Skarpetki
Nowe buty należy przymierzać zawsze w skarpetach, które następnie będą używane w trakcie wycieczki. Skarpety w zależności od grubości, znacząco wpływają na objętość jak i na długość stopy. W celu uzyskania optymalnej klimatyzacji stopy, zaleca się skarpety oddychające, a w szczególności do obuwia z GORe-TeX.

-Wielkość
Nie upieraj się przy „swojej” wielkości buta! Rano stopy są mniejsze, a wraz z upływem lat zmniejsza się sklepienie. Poza tym nie wszystkie „kopyta“ są tej samej wielkości. Przede wszystkim but nie może być za mały. W razie wątpliwości wybierz buty nieco większe.

-Sznurowanie
Piętę docisnąć do tyłu, ustawić dobrze język i zastosować sznurowanie dwustrefowe: W przypadku wychodzenia pod górę dolny obszar do haczyków (strefa I) zasznurować mocno, cholewkę (strefa II) luźniej w celu zwiększenia ruchliwości. Do schodzenia a góry cholewę zasznurować mocniej, zwłaszcza w rejonie kostki.

-Dopasowanie
Czy pięta dobrze siedzi? Czy w butach stoi Ci się wygodnie? Czy uciskają palec? Obowiązuje jedna surowa zasada: W pasującym bucie z przodu jest jeszcze około 1 cm luzu (spróbuj palcem)!

-Próba chodzenia
Przespaceruj się w nowych butach po domu. Obuwie, którgo zakup rozważasz powinno znajdować się na nodze przynajmniej przez 10 minut, żeby cholewa i podkładka dopasowały się do nogi. Przy wychodzeniu pod górę pięta musi być dobrze trzymana, natomiast przy schodzeniu palec nie może dobijać do czubka buta. Stosując sznurowanie dwustrefowe możesz dobrze dopasować i umocować buty.

2.Poniżej przedstawimy kilka wskazówek , które pomogą Wam znaleźć odpowiedni kask.

-Standardowa metoda doboru kasku to pomiar obwodu głowy nieco powyżej linii brwi. Następnie do zmierzonego obwodu dodajemy 2 cm. Wynik określa rozmiar kasku, jakiego powinniśmy szukać.

 

-Niektóre kaski posiadają system dopasowania do obwodu głowy tzw. regulacja. Sprzączka z tyłu kasku pozwala na dokładne dopasowanie naszego kasku tak, aby wyeliminować ruchy kasku na głowie. Po włożeniu kask powinien dobrze przylegać do głowy. Nie może być zbyt ciasny, ponieważ będzie powodował uciski. . 

 

-Najlepszym sposobem dopasowania kasku jest po prostu założenie go na głowę.  Po zapięciu paska pod brodą, sprawdzamy czy jest dobrze dopasowany i wygodny. Ruszamy głową na boki, w przód i tył. Kask nie może opadać nam na czoło, ani na kark. Powinien trzymać się bez ruchu, czyli dobrze leżeć. Odległość między krawędzią kasku a twoimi łukami brwiowymi powinna wynosić 2 cm do 2,5 cm. 

 

-Wyposażyliśmy się w kask. Teraz musimy pomyśleć o bezpieczeństwie naszych małych uciech. Zasady doboru kasku dla dzieci są takie same jak dla dorosłych. Kask musi idealnie pasować do głowy. Błędem jest kupowanie kasku na wyrost. Głowa dziecka nie rośnie proporcjonalnie do wzrostu, więc nieszybko się zmienia z wiekiem. Zbyt duży kask może stwarzać duże niebezpieczeństwo.Kask, z którego dziecko wyrosło, uciska w głowę. Jeżeli już ciężko wchodzi na głowę należy go wymienić. To samo należy zrobić, kiedy na kasku pojawią się pęknięcia lub inne uszkodzenia.

3."Dlaczego odzież termoaktywna?


Prawidłowa wymiana ciepła między organizmem człowieka a otoczeniem ma szczególne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie i narażonych na działanie warunków atmosferycznych (temperatura, wiatr, wilgotność). Właśnie z myślą o nich powstała odzież termoaktywna marki Brubeck . Jej podstawowym zadaniem jest skuteczne wsparcie naturalnego, biologicznego procesu termoregulacji organizmu, który odpowiada za utrzymanie komfortu cieplnego naszego ciała. Od jakości, grubości, właściwości użytkowych i cech funkcjonalnych odzieży zależy zdrowie i dobre samopoczucie użytkownika.

W typowych sytuacjach życiowych prawidłowy dobór „zwykłej” odzieży nie nastręcza większych problemów i jest on podyktowany przede wszystkim modą, indywidualnymi upodobaniami czy kontekstem kulturowym. Jednak wraz ze wzrostem aktywności fizycznej oraz/lub występowaniem niekomfortowych dla człowieka warunków atmosferycznych zastosowanie odzieży termoaktywnej staje się szczególnie istotne. Od naszych decyzji zależy czy używana odzież będzie w prawidłowy i efektywny sposób wspierała naturalną termoregulację organizmu oraz zapewniała wygodę."

4.Jak wymienić szybki w goglch X Mac marki Salomon ?


Powrót
Bestsellery
Reklama

Copyrights (C) 2008-2012 by insport24.pl
design i wdrożenie: siteworx.pl